people pier molo sky blue 791537

Sylwester na molo pod gołym niebem

Sopockie Molo jest słynne z wielu powodów. Po pierwsze to najdłuższy deptak nad Morzem Bałtyckim a po drugie jest to najdłuższe drewniane molo w Europie. Miasto, więc ma się, czym chwalić, a turyści tłumnie tam zjeżdżający, gdzie spacerować. Długość pomostu spacerowego wynosi 511m, toteż jest to spora atrakcja. Mimo, że Sopot to nie tylko deptak wysunięty daleko w głąb morza, warto rozważyć przywitanie Nowego Roku właśnie tam. Co roku władze miasta organizują pokazy fajerwerków o północy a na molo, widok taki jest jeszcze bardziej interesujący i ekscytujący.

Wielu sylwestrowych gości chętnie o tej porze opuszcza lokale, w których trwają bale, potańcówki czy innego rodzaju przyjęcia, by popatrzeć na wspaniały pokaz, złożyć sobie życzenia w tym momencie i wypić wspólnie szampana. Jest to atrakcja przeznaczona dla wszystkich i tych, którzy mają plany sylwestrowe i tych, co zamierzają pozostać w domach, aby o północy przyjść właśnie na molo i świętować pod chmurką gromadnie i wesoło, wspólnie odliczać ostatnie sekundy Starego Roku.

Zabawa na molo to nie tylko fajerwerki, ludzie gromadzą się już wcześniej, rozbrzmiewa muzyka, jest przyjemna i wesoła atmosfera. Sylwester w plenerze na sopockim molo jest okazją do rozmów, spacerów, no a jeśli to wydaje się mało satysfakcjonujące, kiedy nie ma się innych planów, na zabawę zaprasza lodowisko na głównym Placu Skweru Kuracyjnego. Jest to duży obiekt jednorazowo mogący pomieścić około 100osób. Dla lubiących aktywnie spędzać czas Sylwester na sportowo z łyżwami na nogach, będzie dobrą sposobnością na poprawę kondycji jak też ciekawe spędzenie wieczoru sylwestrowego, wraz z fajerwerkami o północy, jakie zostaną wystrzelone na molo.

Sztuczne lodowisko jest usytuowane praktycznie przy samym molo a zabawa tam trwa nieprzerwanie od 22:45 do 00:30, jest to więc prawie dwie godziny jazdy na łyżwach. Sylwestrowe świętowanie w plenerze staje się z roku na rok, coraz bardziej modne. Ludzie chętnie szusują na stokach narciarskich, przybywają na rynki swoich miast uczestniczyć w koncertach, chcą oglądać pokazy sztucznych ogni, dlatego też przybywają gromadnie całymi rodzinami. Dzisiaj Sylwester na plaży, w górach pod gołym niebem czy też na lodowisku to ciekawa alternatywa dla zwykłej imprezy w lokalu czy też prywatki w domu.