decoration christmas sylvester 6900215

Sylwester dla dwojga w restauracji lub teatrze

Przygotowania do Sylwestra warto zacząć jak najwcześniej. Oczywiście nigdy do końca nie wiemy na ile pozwolą nam fundusze pod koniec roku, jednak ciekawe oferty warte zainteresowania rozchodzą się dosyć szybko toteż, często może zabraknąć miejsc. Planowanie najlepiej zacząć od oszczędzania, by móc dysponować większą kwotą, niekoniecznie by pójść na bal czy dyskotekę, ale by zabrać swoją dziewczynę czy narzeczoną w ten sylwestrowy wieczór do kina, na romantyczną kolację do restauracji lub na wyjazd sylwestrowy.

Nie każdy pragnie w Sylwestra hucznie świętować, szaleć na dyskotece lub na balu w stroju wizytowym, wiele zakochanych par woli na uboczu we własnym towarzystwie kontemplować i cieszyć się swoją obecnością. To do nich skierowana jest oferta kinowa, gdzie odbywają się seanse wieczorowe ze specjalnie na tę okazję przygotowanymi hitami filmowymi oraz spektakle teatralne. Jednak tą z najbardziej romantycznych propozycji jest kolacja przy świecach, można ją zaplanować po wyjściu z kina. Stolik w wybranym lokalu oczywiście najlepiej wcześniej zarezerwować, by móc w spokoju usiąść i coś zjeść a jak wiadomo w sylwestrowy wieczór może być problem z wolnymi miejscami. Jeśli zaplanujemy wyjazd to koniecznie z noclegiem i z planami, co kiedy i gdzie warto zwiedzić. W dzień można spacerować, wieczorem skorzystać z rozrywek a w nadmorskich kurortach nie brakuje ich.

Sama obecność nad morzem daje fantastyczne poczucie, zwłaszcza zimą, kiedy plaże są opustoszałe a romantyczne spacery brzegiem morza mają inny nieco mistyczny charakter. Nad Zatoką Gdańską znajdziemy w Trójmieście wiele interesujących miejsc. Restauracje, małe knajpki, z rozmaitą kuchnią o zróżnicowanej atmosferze, to szeroka oferta zdecydowanie ułatwiająca wybór względem własnego gustu. Zdecydowanie polecić należy kuchnię bogatą w dania z owocami morza w roli głównej. Są to ryby różnych gatunków i nie tylko.

A jeśli wolimy kuchnię chińską to dobrym wyborem okazać się może Dom Sushi w Sopocie. Nawet górskie klimaty można spotkać w Trójmieście zwłaszcza w Góralskiej Chacie Harnaś także w Sopocie. Odmiennym sposobem na Sylwestra we dwoje również dla starszych par może się okazać spektakl w Teatrze Wybrzeże. Zazwyczaj zainteresowani mają do wyboru trzy tytuły a bilety dostępne są granicach od 40 do 50zł. To także ciekawa propozycja sylwestrowa dla singli.