fireworks show pyrotechnics 461750

Studencki Sylwester w Trójmieście

Studenckie imprezy zawsze są wystrzałowe i do białego rana. Każdy, kto był studentem doskonale o tym wie. Szerokie grono znajomych z roku, akademika czy też współlokatorów z jednego mieszkania sprawia, że zaplanowanie Sylwestra nie jest trudne. Można go zorganizować za niewielkie pieniądze własnymi siłami, bawiąc się wyśmienicie, wśród doborowego towarzystwa oraz z dodatkowymi atrakcjami jak konkursy, zabawy lub wspólne karaoke. Zgromadzenie szerszego grona nie jest trudne w szeregach braci studenckiej, dlatego też imprezy w ten sposób organizowane mają niepowtarzalny charakter a wspomnienia ludzi, których poznało się na studiach, pozostają w pamięci na zawsze. Kiedyś to głównie akademiki były miejscami, gdzie chętnie organizowano sylwestrowe imprezki, jednak z biegiem czasu przeniosły się one do klubów, pubów wynajmowanych specjalnie na tą okazję i domków.

Koszty studenckiego Sylwestra w przypadku opłat za lokal itd, są niewielkie, ponieważ rozkładają się na większą ilość osób a dzięki temu można zapewnić sobie spokojny wieczór z ulubioną muzyką na zamkniętej imprezie. Spośród wielu klubów studenckich w Trójmieście każdy może wybrać swój ulubiony i tam udać się ze znajomymi by tańczyć, i bawić się do białego rana, witając Nowy Rok z lampką szampana w dłoni. Lokali z typowo studencką atmosferą, proponujących dyskotekową zabawę jest sporo. W Gdańsku są to między innymi Autsajder, Klub Hi-Fi, Sesja, Medyk, Triathlon, w Gdyni: Bukszpryt, Hormon, w Sopocie: Dziekanat Club, Łajba.

Każdy z nich ma innych charakter, wystrój, gromadzi studentów z innych kierunków, co także wpływa na atmosferę w lokalu. Zazwyczaj każda impreza sylwestrowa jest kierowana do szerszego grona a wstęp to niewielka opłata w ramach, której zapewniana jest lampka szampana i rozrywkowa muzyka. Ponadto planując wyjazd sylwestrowy nad morze można liczyć na dogodne oferty noclegowe, w cenach promocyjnych obejmujących także zabawę Sylwestrową. Taka propozycja to świetny sposób na Sylwestra spędzonego w towarzystwie osób z najbliższej paczki.

Alternatywą dla hucznych dyskotek i gromadnego świętowania w ostatnim dniu roku jest romantyczny Sylwester w kinie lub restauracji. Tak też można się wyśmienicie bawić, tym bardziej, że zakochanym w takim momencie nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne jak tylko własna obecność.